Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

MS

O europejskich praktykach konfiskaty rozszerzonej - zaproszenie na międzynarodową konferencję ekspercką

2016-10-05

W poniedziałek (10 października 2016 r.) w godz. od 9.30 do 16.30 w Mercure Grand Hotel w Warszawie (ul. Krucza 28) odbędzie się międzynarodowa debata „Konfiskata rozszerzona – nowoczesny środek walki z przestępczością zorganizowaną”. Jej organizatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. 

W polskim prawie istnieją już rozwiązania przewidujące konfiskatę rozszerzoną. Są one jednak niedoskonałe i nie odpowiadają przyjętym dyrektywom europejskim oraz realnym potrzebom skutecznego zwalczania wielkich oszustw i afer gospodarczych. Propozycje resortu sprawiedliwości umożliwiające zabieranie majątków pochodzących z przestępstwa pozwalają skutecznie walczyć ze zorganizowaną przestępczością oraz dostosowują prawo do współczesnych standardów. Do wdrożenia tych przepisów zobowiązuje Polskę unijna dyrektywa. 

W trakcie konferencji europejscy i polscy eksperci będą dyskutować o różnych modelach konfiskaty rozszerzonej, które z powodzeniem stosowane są do walki z przestępczością w innych krajach Unii Europejskiej. 

Konferencję otworzy Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. 

W debacie udział wezmą polscy i zagraniczni specjaliści z zakresu prawa karnego i przestępczości zorganizowanej m.in.: prof. Anna Maria Maugeri (profesor prawa Karnego Uniwersytetu w Catanii), Roberto Alfonso (Prokurator Generalny Mediolanu), prokurator David Trovato, Ian Smith (adwokat), Carlo Chiaromonte (dyrektor Departamentu Prawa karnego Rady Europy), Cyril Claffey (detektyw, sierżant), Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Tomasz Darkowski (dyrektor Departamentu Legislacyjnego w Ministerstwie Sprawiedliwości), Rafał Kierzynka (sędzia, naczelnik Wydziału Europejskiego i Międzynarodowego Prawa Karnego). 

W trakcie debaty ok. godz. 14.00 w sali Olimp2, X piętro, obok sali w której będzie odbywało się główne spotkanie (Olimp1), planowana jest konferencja prasowa (szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym). 

AKREDYTACJE

Dziennikarze, chcący wziąć udział w konferencji, zobowiązani są do akredytacji do czwartku (6 października 2016 r.) do godz. 15.00.Zgłoszenia (imię, nazwisko, nazwa redakcji) proszę przesłać na adres media@ms.gov.pl;

W załączeniu program konferencji.
Serdecznie zapraszamy!


Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych