Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Informacje

Oświadczenie w sprawie systemu losowego przydziału spraw sędziom

2017-12-05
Oświadczenie w sprawie systemu losowego przydziału spraw sędziom

W związku z nieprawdziwymi sugestiami zawartymi w artykule „Tajemniczy system Ziobry”, opublikowanym w „Gazecie Wyborczej” 5 grudnia 2017 r., Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

1) Komputerowy system losowego przydziału spraw sędziom to autorski program Ministerstwa przygotowany w ramach działań Departamentu Informatyzacji i Rejestrów Sądowych. Na jego wykonanie nie udzielono zamówienia publicznego i nie zawarto odrębnej umowy, co pozwoliło zaoszczędzić w budżecie państwa wiele milionów złotych.

2) System Losowego Przydziału Spraw przygotowany został w sposób całkowicie zgodny z obowiązującymi procedurami i z zachowaniem najwyższej staranności o bezpieczeństwo danych. System jest w pełni transparentny a także zabezpieczony przed nieuprawnioną ingerencją. Jego administratorem nie jest Ministerstwo Sprawiedliwości lecz Sąd Apelacyjny w Gdańsku.

3) System losowego przydziału spraw od 16 października 2017 r. objął pilotażowo Sąd Okręgowy Warszawa-Praga (wydział cywilny), Sąd Okręgowy w Gliwicach (wydział gospodarczy) i Sąd Rejonowy w Suwałkach (wydział cywilny). Zbiera bardzo pozytywne opinie wśród sędziów. W 2018 r. ma zostać wprowadzony w całym kraju.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Jerzy Kubrak | Edytor: Jerzy Kubrak
Data wytworzenia: 05.12.2017 | Data dodania: 05.12.2017 17:28 | Data ostatniej modyfikacji: 05.12.2017 17:30