Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Informacje

Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Estonii

2017-02-15
Wizyta Ministra Sprawiedliwości Estonii w Ministerstwie Sprawiedliwości
Wizyta Ministra Sprawiedliwości Estonii w Ministerstwie Sprawiedliwości

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro spotkał się dziś (15 lutego) z Ministrem Sprawiedliwości Republiki Estońskiej Urmasem Reinsalu. Rozmowy dotyczyły głównie współpracy w ramach Unii Europejskiej.

Estonia 1 lipca 2017 obejmie prezydencję w Unii. Podczas spotkania, które miało miejsce w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości, omawiano między innymi stanowiska wobec toczących się na forum UE prac nad nowymi regulacjami wymierzonymi w finansowanie terroryzmu. Na pakiet ten składają się projekty dyrektywy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz rozporządzenia w sprawie wzajemnego uznawania konfiskaty korzyści pochodzących z przestępstwa.

Minister Zbigniew Ziobro, deklarując poparcie dla obu tych inicjatyw, podkreślał, że nowe rozwiązania mogą być przydatne nie tylko w walce z terroryzmem, ale również w przeciwdziałaniu kryminalnej przestępczości zorganizowanej.

Poruszono też kwestie historyczne, związane z rozliczeniem zbrodni reżimów komunistycznych, w kontekście polepszenia w tej dziedzinie współpracy międzynarodowej. Stąd obecność na spotkaniu Członka Rady Nadzorczej Estońskiego Instytutu Pamięci Historycznej Toomasa Hiio oraz Andrzeja Pozorskiego - Zastępcy Prokuratora Generalnego, Dyrektora Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Przed spotkaniem Minister Sprawiedliwości Republiki Estońskiej zwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Muzeum robi niezwykłe wrażenie jako miejsce upamiętnienia. Odwaga Polaków, jaką wykazali się walcząc o wolność, daje siłę następnym pokoleniom – mówił Minister Urmas Reinsalu.

 
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości
O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Milena Domachowska | Edytor: Milena Domachowska
Data wytworzenia: 15.02.2017 | Data dodania: 15.02.2017 12:39 | Data ostatniej modyfikacji: 16.02.2017 08:18