Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Ogłoszenia

Rekrutacja na seminarium „Uzasadnianie orzeczeń sądowych w świetle Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, jako integralna część metodyki pracy sędziego"

2017-02-27

Informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości pełniące rolę Operatora Programu PL 16 „Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości”, rozpoczęło rekrutację uczestników na seminarium, które odbędzie się w dniach 13-14 marca 2017 r. w Sofii.

Seminarium organizowane jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości Bułgarii. Jest ono częścią cyklu seminariów pn. „Uzasadnianie orzeczeń sądowych w świetle Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, jako integralna część metodyki pracy sędziego”.

Przedsięwzięcie to finansowane jest z funduszy norweskich przez Operatora Programu BG 14 „Budowanie potencjału wymiaru sprawiedliwości i współpraca”, którego operatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości Bułgarii.

Celem organizacji cyklu seminariów jest ułatwienie praktycznego zastosowania przepisów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, w szczególności podczas sporządzania uzasadnień orzeczeń sądowych.

Ekspertami, którzy prowadzą wykłady oraz warsztaty podczas seminariów są sędziowie oraz profesorowie wydziałów prawa, specjalizujący się w dziedzinie praw człowieka. 

Do udziału w seminarium zachęcamy sędziów sądów okręgowych oraz sądów apelacyjnych orzekających w sprawach karnych, posiadających bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, którzy nie uczestniczyli w poprzednich edycjach seminarium w Lublinie i w Bukareszcie. 

Koszty podróży oraz zakwaterowania pokrywa organizator wydarzenia – Ministerstwo Sprawiedliwości Bułgarii. 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na zamieszczonym poniżej formularzu do dnia 3 marca br. na adres nmf@ms.gov.pl. 

Liczba miejsc przewidzianych dla sędziów z Polski: 4

Język roboczy seminarium: język angielski

Formularz zgłoszeniowy Formularz zgłoszeniowy (liczba pobrań: 272)
O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Starczewska Karolina | Edytor: Milena Domachowska
Data wytworzenia: 27.02.2017 | Data dodania: 27.02.2017 08:54 | Data ostatniej modyfikacji: 27.02.2017 08:54